Pierwsza taka wycieczka

Wrocław ma krasnale, my mamy buty z brązu. Kopytko, Mieszczuch, Rolszpila, Wyczynówka, Tempel, czyli na tropie „Obuwniczego szlaku”. To była pierwsza wycieczka nową, turystyczną trasą gminy Krapkowice. 18 listopada oficjalnego otwarcia szlaku butów z brązu dokonał burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

DSC_8264.jpeg

Uczestnicy wycieczki nie tylko jako pierwsi przeszli część trasy, ale także wysłuchali ciekawych opowieści i legend. O Meluzynie czy Hannie, córce rybaka opowiadał miłośnik lokalnej historii Adam Werwiński. Każdy otrzymał także atrakcyjny podarunek oraz mapę, by wśród krapkowickich butów nie błądzić. A o butach można było nie tylko słuchać, ale także … ulepić je z gliny. Po wycieczce, w Krapkowickim Domu Kultury odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez instruktorkę Małgorzatę Pacion.

DSC_8402.jpeg

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz wszystkim zaangażowanym w powstanie szlaku. Mamy nadzieję, że będzie on cieszył się dużą popularnością. Dziękujemy także dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach  za miłe przyjęcie, udostępnienie pomieszczeń i możliwość zwiedzania wyjątkowej wystawy.

Przypomnijmy pomysł „Obuwniczego szlaku” powstał w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Autorem glinianych form są państwo: Maria i Dariusz Wandrowscy, autorem odlewów z brązu Dariusz Kik, autorem szkiców Adam Werwiński, a autorami tekstów Adam Werwiński oraz Szymon Kliszewski. 

DSC_8271.jpeg

 „Obuwniczy szlak” finansowany jest ze środków PROW 2014-2020 i z budżetu gminy Krapkowice. Na razie butów jest 8, ale projekt jest rozwojowy. Do współpracy przy nim, podobnie jak we Wrocławiu, zaproszeni mogą zostać prywatni darczyńcy, którzy będą chcieli ufundować wykonanie rzeźby.

Zapraszamy do podążania Obuwniczym Szlakiem Gminy Krapkowice. Szczegóły na stronie obuwniczyszlak.krapkowice.pl

 

logo logo logo logo
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja pn. "Obuwniczy Szlak" mająca na celu utworzenie atrakcji turystycznej w postaci bucików z kodami QR, tworząc tym samym swoisty szlak po najciekawszych zabytkach Krapkowic oraz pokazania historii miasta od ciekawej strony współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość realizowanej operacji 71 314,65zł, w tym ze środków EFRROW 38 126,00 zł. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Stowarzyszenie Kraina św. Anny.
Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Projekt i wykonanie:netkoncept.com
Prev