Legenda o Meluzynie

Meluzyna była piękną kobietą, która skrywała wielką tajemnicę. Była smoczycą, ale sympatyczną. Po kontakcie z wodą jej nogi zamieniały się w kopyta.

Meluzyna związała się z księciem Bolesławem. Ich miłość kwitła, jedynie teściową niepokoiło, że w piątkowe wieczory wybranka jej syna bierze kąpiel w samotności. Dlatego namówiła księcia, by sprawdził co się za tym kryje. Bolesław był przeciwny, ponieważ obiecał małżonce, że uszanuje jej prywatność i tajemnicę. Pewnego wieczoru posłuchał jednak podszeptu swojej matki i zajrzał za parawan. Przeraził się zobaczywszy w wannie swoją piękną małżonkę z tułowiem gada i kopytami. Ich oczy się spotkały. Przestraszona Meluzyna wytoczyła ze swych pięknych oczu łzy, rozpostarła skrzydła i odleciała. Tak skończyła się miłość dotąd szczęśliwych ludzi. Z tęsknoty za matką zmarły dzieci Meluzyny i Bolesława. Później odeszła teściowa, a na koniec książę pogrążony  w wielkim żalu. Od tamtej pory nikt nie widział już Meluzyny.

Autor : Adam Werwiński

logo logo logo logo
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja pn. "Obuwniczy Szlak" mająca na celu utworzenie atrakcji turystycznej w postaci bucików z kodami QR, tworząc tym samym swoisty szlak po najciekawszych zabytkach Krapkowic oraz pokazania historii miasta od ciekawej strony współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość realizowanej operacji 71 314,65zł, w tym ze środków EFRROW 38 126,00 zł. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Stowarzyszenie Kraina św. Anny.
Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Projekt i wykonanie:netkoncept.com
Prev