Legenda o Hannie

Pewnego dnia książę Władysław wraz z dworakami i ludźmi ze straży przybocznej wybrał się nad Odrę na polowanie. W tej okolicy lasy były pełne zwierzyny. Nagle, z nory wypadł borsuk, koń księcia przestraszył się i pogalopował w gęstwinę. Zanim książę opanował cwał konia, zorientował się, że gwar umilkł, słychać było jedynie szczebiot ptaków. Powoli las zaczęła ogarniać ciemność.  Książę nie był biegły w orientacji w terenie, dlatego postanowił przenocować w lesie. Noc była pogodna i ciepła. Zmęczenie minęło i szybko nadszedł czas powrotu. Książę wziął konia za uzdę i ruszył przez las. Wychodząc na polanę leśną ujrzał w kąpieli piękną młodą dziewczynę. Miał czas się jej przyjrzeć, zanim dziewczę zorientowało się o jego obecności.  Dziewczyna o imieniu Hanna była córką miejscowego rybaka. Książę oczarowany jej urodą, obiecał, że wróci tak szybko, jak tylko będzie mógł.

Swojej obietnicy dotrzymał. Hanna dowiedziała się kim jest jej nieznajomy z lasu. Kiedy odwiedził ją powtórnie podarował jej piękne pantofle, które miała ubrać na ich ślub. Książę i Hanna zakochali się w sobie bez pamięci. Władysław był niezwykle przystojnym mężczyzną, dlatego podobał się wielu kobietom. Jego największą wielbicielką była wiedźma Małgorzata mieszkająca za siedmioma górami i siedmioma lasami. Zainteresowana nagłym wyjazdem księcia postanowiła za nim podążać. Gdy odkryła powód jego wyjazdu postanowiła pozbyć się dziewczyny, która skradła książęce serce. Udając cygankę zakradła się do niewinnej Hanny. Wyciągnęła magiczną kulę i zapytała czy niewiasta chce poznać swoją przyszłość. Kiedy ta dotknęła kuli, padła bez życia na ziemię, a kulę Hanna trzyma po dziś dzień.
 

logo logo logo logo
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja pn. "Obuwniczy Szlak" mająca na celu utworzenie atrakcji turystycznej w postaci bucików z kodami QR, tworząc tym samym swoisty szlak po najciekawszych zabytkach Krapkowic oraz pokazania historii miasta od ciekawej strony współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość realizowanej operacji 71 314,65zł, w tym ze środków EFRROW 38 126,00 zł. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Stowarzyszenie Kraina św. Anny.
Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Projekt i wykonanie:netkoncept.com
Prev